Pozostałe wiadomości

Listy do Polski młodych harcerzy

Agnieszka Kosałka i Dominik Koziarz z 10 ŚDW „Mrówkojady”
„List do Polski”

Witaj, Polsko, przez wieki sławiona
Dumą rozpierasz, jak orzeł ramiona
Ten biały w godle, co głowę unosi
Naród nasz chwałę o Tobie głosi
Tyś ciosem ciężkim kiedyś raniona
Wojen i bitew nosisz znamiona.
...

Program obchodów 100 lecia Związku Harcerstwa Polskiego

Rozpoczynamy wyjątkowy rok. 100 lat temu Polska wybiła się na niepodległość, a w jej przeddzień polscy harcerze ze wszystkich zaborów zjednoczyli się 2 listopada 1918 roku w Lublinie, w jeden ogólnopolski Związek Harcerstwa Polskiego stając się rówieśnikiem Niepodległej. Do kulminacyjnego punktu obchodów pozostało kilka miesięcy. Dla gromad/ drużyn powinien to być czas przygotowania się do nich.

Warsztaty ekologiczne w przedszkolach

Przedszkolaki ze starszych grup w Publicznym Przedszkolu nr 2 i 3 oraz sześciolatki z oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 i Publicznej Szkoły Integracyjnej wzięły udział w warsztatach ekologicznych, prowadzonych przez Centrum Edukacyjne Ekolandia. Warsztaty poprowadziła doświadczona edukatorka - ekspert z zakresu edukacji ekologicznej.

Biało-czerwona radość i energia

- Patrząc na pełną salę uśmiechniętych dzieci tylko upewniamy się, że warto organizować dla Was konkursy, bo to prawdziwa radość i przyjemność. Cieszymy się, że przygotowaliście te piękne prace, może razem z rodzicami, rodzeństwem - ale to nawet jeszcze lepiej, bo ten wspólnie spędzony czas to wartość dodana – mówili burmistrz Bogdan Kożuchowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Biało-czerwone - moje barwy narodowe”. Konkurs jest elementem miejskich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lekcja patriotyzmu w PSP nr 3

26 kwietnia br. w PSP nr 3 odbył się apel z okazji Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Gościem specjalnym był burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, który podkreślił wagę kultywowania symboli i tradycji narodowych. Podarował uczniom klas IV flagi, z prośbą, aby razem z rodzicami zawiesili je w oknach swoich domów oraz zaprosił do aktywnego udziału w strzegomskiej Majówce.

Harcerski Pogotowie Flagowe

2 maja cała Polska świętować będzie Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Chcesz mieć zainstalowany uchwyt na flagę - zadzwoń do hufca ZHP. Wystarczy zadzwonić do hufca i poprosić o przyjazd pod wskazany adres. Na miejscu stawi się profesjonalna ekipa i zamontuje uchwyt na flagę.

Bo taki jubileusz to wielka radość

Ponad setka propozycji na hasło, które będzie nam towarzyszyć przez cały rok obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – to prawdziwy powód do radości. Bo fakt, że tak wielu mieszkańców– w bardzo różnym wieku – zadało sobie trud, by usiąść, pomyśleć i przygotować własną propozycję – jest niezwykle budujący i pokazuje, że to ważne dla nas święto. Święto, z którego powinniśmy się przede wszystkim cieszyć.

źródło: www.strzegom.pl
Świętowanie w Olszanach rozpoczęli polonezem

Uroczyste spotkanie dla mieszkańców Olszan, które przygotowała szkoła rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego, tańcząc poloneza. W akademii z okazji rocznicy Konstytucji 3-go Maja i Święta Flagi Państwowej udział wzięli uczniowie, rodzice, mieszkańcy Olszan i Modlęcina, w tym radna i jednocześnie sołtys wsi Stanisława Górska, ksiądz proboszcz Marian Kujawski, zaproszeni goście: Wiesław Witkowski zastępca burmistrza Strzegomia, Urszula Podsiadły-Szubert i Wioletta Urban-Smagłowska - naczelnicy Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Biało-czerwona radość i energia

DĘBY NIEPODLEGŁOŚCI W CAŁEJ GMINIE ŚWIDNICA

100 dębów za każdy rok odzyskanej niepodległości posadzą w gminie Świdnica jej mieszkańcy, samorządowcy, radni, uczniowie szkół i organizacji społecznych. Drzewa sadzone w tym roku w całym kraju będą upamiętniać 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dęba z tabliczką nr 1 wójt gminy Teresa Mazurek wraz z zaproszonymi gośćmi i uczniami posadziła przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu.

WYSTARTOWAŁA BIAŁO-CZERWONA SZTAFETA

Z udziałem seniorów, młodzieży i harcerzy wystartowała biało-czerwona sztafeta wolontariuszy szyjących flagi narodowe w gminie Świdnica. Pierwsze powstały właśnie na świetlicy w Grodziszczu.

źródło: SWIEBODZICE.pl
Mamy hasło!

„Stulecie Niepodległości źródłem Świebodziczan radości” – to hasło będzie towarzyszyć nam przez cały rok obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs na hasło przewodnie, ogłoszony przez Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, cieszył się ogromnym zainteresowaniem i dostaliśmy bardzo wiele propozycji.

Niepodległa dla wszystkich

W ramach miejskich obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym pn. „Biało-Czerwone – moje barwy narodowe”
Przez cały 2018 rok świętujemy tę ważną i radosną rocznicę, a w Świebodzicach przygotowany został cykl wydarzeń, które będą upamiętniać i podkreślać jubileusz.

źródło: SWIEBODZICE.pl
Konkurs plastyczny – Moje Barwy Narodowe