Pozostałe wiadomości

Bo taki jubileusz to wielka radość

Ponad setka propozycji na hasło, które będzie nam towarzyszyć przez cały rok obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – to prawdziwy powód do radości. Bo fakt, że tak wielu mieszkańców– w bardzo różnym wieku – zadało sobie trud, by usiąść, pomyśleć i przygotować własną propozycję – jest niezwykle budujący i pokazuje, że to ważne dla nas święto. Święto, z którego powinniśmy się przede wszystkim cieszyć.

źródło: www.strzegom.pl
Świętowanie w Olszanach rozpoczęli polonezem

Uroczyste spotkanie dla mieszkańców Olszan, które przygotowała szkoła rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego, tańcząc poloneza. W akademii z okazji rocznicy Konstytucji 3-go Maja i Święta Flagi Państwowej udział wzięli uczniowie, rodzice, mieszkańcy Olszan i Modlęcina, w tym radna i jednocześnie sołtys wsi Stanisława Górska, ksiądz proboszcz Marian Kujawski, zaproszeni goście: Wiesław Witkowski zastępca burmistrza Strzegomia, Urszula Podsiadły-Szubert i Wioletta Urban-Smagłowska - naczelnicy Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

źródło: www.swiebodzice.pl
Biało-czerwona radość i energia

- Patrząc na pełną salę uśmiechniętych dzieci tylko upewniamy się, że warto organizować dla Was konkursy, bo to prawdziwa radość i przyjemność. Cieszymy się, że przygotowaliście te piękne prace, może razem z rodzicami, rodzeństwem - ale to nawet jeszcze lepiej, bo ten wspólnie spędzony czas to wartość dodana – mówili burmistrz Bogdan Kożuchowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Biało-czerwone - moje barwy narodowe”. Konkurs jest elementem miejskich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

DĘBY NIEPODLEGŁOŚCI W CAŁEJ GMINIE ŚWIDNICA

100 dębów za każdy rok odzyskanej niepodległości posadzą w gminie Świdnica jej mieszkańcy, samorządowcy, radni, uczniowie szkół i organizacji społecznych. Drzewa sadzone w tym roku w całym kraju będą upamiętniać 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dęba z tabliczką nr 1 wójt gminy Teresa Mazurek wraz z zaproszonymi gośćmi i uczniami posadziła przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu.

WYSTARTOWAŁA BIAŁO-CZERWONA SZTAFETA

Z udziałem seniorów, młodzieży i harcerzy wystartowała biało-czerwona sztafeta wolontariuszy szyjących flagi narodowe w gminie Świdnica. Pierwsze powstały właśnie na świetlicy w Grodziszczu.

źródło: SWIEBODZICE.pl
Mamy hasło!

„Stulecie Niepodległości źródłem Świebodziczan radości” – to hasło będzie towarzyszyć nam przez cały rok obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs na hasło przewodnie, ogłoszony przez Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza, cieszył się ogromnym zainteresowaniem i dostaliśmy bardzo wiele propozycji.

Niepodległa dla wszystkich

W ramach miejskich obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym pn. „Biało-Czerwone – moje barwy narodowe”
Przez cały 2018 rok świętujemy tę ważną i radosną rocznicę, a w Świebodzicach przygotowany został cykl wydarzeń, które będą upamiętniać i podkreślać jubileusz.

źródło: SWIEBODZICE.pl
Konkurs plastyczny – Moje Barwy Narodowe

2018 Copyright © Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Wszystkie treści oraz materiały zamieszczone w serwisie są własnością Powiatu Świdnickiego, który zastrzega sobie do nich wszystkie prawa autorskie
Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo skracania i redagowania nadsyłanych materiałów.