廝鏚這: SWIEBODZICE.pl
Niepodleg豉 dla wszystkich

Mo瞠my to og這si oficjalnie - decyzj Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 鈍iebodzickie imprezy i uroczysto軼i zaplanowane z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polsk niepodleg這軼i zosta造 wpisane do oficjalnego programu "Niepodleg豉".

Zgod wyda這 Biuro Programu "Niepodleg豉", dzia豉j帷e przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poza niew徠pliwym presti瞠m uczestniczenia w najwi瘯szym przedsi瞝zi璚iu promuj帷ym polsk kultur po 1989 r., korzy軼i s wymiernie. Dzi瘯i uwzgl璠nieniu w programie "Niepodleg豉" organizatorzy imprez i wydarze b璠 mie mo磧iwo嗆 promowania 安iebodzic poprzez umieszczanie zdj耩 i relacji tekstowych z miejskich wydarze na ministerialnej stronie po鈍i璚onej akcji, a tak瞠 b璠 mogli pos逝giwa si identyfikuj帷ym akcj logotypem - wzorowanym na podpisie Marsza趾a J霩efa Pi連udskiego napisem "niepodleg豉".

Uwzgl璠nienie w programie "Niepodleg豉" to jednak nie pierwszy przypadek ministerialnej aprobaty dla dzia豉 podj皻ych przez samorz康 安iebodzic przy okazji organizacji obchod闚 鈍i皻a 11 listopada. Przypomnijmy, 瞠 jako pierwsza patronat honorowy nad wydarzeniami w naszym mie軼ie obj窸a Pani Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej.

Przypomnijmy, 瞠 Pani Minister Anna Zalewska patronuje m.in. trwaj帷emu obecnie konkursowi na has這 promuj帷e 100. rocznic Odzyskania przez Polsk Niepodleg這軼i, kt鏎e to has這 przy鈍ieca b璠zie wszystkim patriotycznym wydarzeniom w naszym mie軼ie. Konkurs trwa do 5 kwietnia i ka盥y, kto marzy, by to w豉郾ie jego slogan okaza si zwyci瘰ki, mo瞠 jeszcze zg這si swoje propozycje. Wystarczy wype軟i zg這szenie dost瘼ne pod linkiem: http://www.swiebodzice.pl/strony_2/do_druku/aktualnosci/2018/02/027.htm.

Ju 30 marca og這szony zostanie kolejny, tym razem plastyczny konkurs pn. "Bia這 Czerwone Moje Barwy Narodowe", kt鏎ego organizatorem jest Gazeta 安iebodzicka, a 8 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odb璠zie si koncert inauguracyjny - Obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polsk Niepodleg這軼i.

Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna przygotowa豉 program dla fan闚 film闚 historycznych i kina patriotycznego - projekcje 11 produkcji. Pierwsza, pt. "Wykl皻y" zosta豉 wy鈍ietlona 1 marca.

Wydzia Promocji, Informacji i Wsp馧pracy Zagranicznej