WYSTARTOWAx BIAΜ-CZERWONA SZTAFETA

Z udzia貫m senior闚, m這dzie篡 i harcerzy wystartowa豉 bia這-czerwona sztafeta wolontariuszy szyj帷ych flagi narodowe w gminie 安idnica. Pierwsze powsta造 w豉郾ie na 鈍ietlicy w Grodziszczu. Ich 陰czna liczba wyniesie 1918 szt. jako upami皻nienie roku 1918, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odzyska豉 niepodleg這嗆.

W czwartkowe popo逝dnie na 鈍ietlicy w Grodziszczu w ruch posz造 maszyny, ig造 nici i zdolne palce pa, kt鏎e ochoczo przyst徙i造 do tej bia這-czerwonej sztafety. Cieszymy si, 瞠 z udzia貫m m這dzie篡 mo瞠my rozpocz望 szycie narodowych flag, w陰czaj帷 si tym samym w gminne obchody z okazji 100. Odzyskania Niepodleg這軼i. Nie ma nic pi瘯niejszego jak dba這嗆 o polsk histori, tradycj i symbole narodowe. Dobrze, 瞠 mo瞠my to realizowa wsp鏊nie z m這dzie膨, harcerzami, kt鏎zy po nas mo瞠 przejm pewne dzia豉nia i wzorce. W naszej wsi od kilku lat dzia豉 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze SZTAFETA POKOLE, wi璚 mamy ju do鈍iadczenie we wsp鏊nych dzia豉niach – m闚ili uczestnicy wsp鏊nego szycia flag na 鈍ietlicy w Grodziszczu.

To w豉郾ie do harcerzy nale瘸 jeden z ostatnich etap闚 kompletowania bia這-czerwonych flag. Pod okiem swojej dru篡nowej-podharcmistrzyni Aleksandry Karwali z 2 安idnickiej Dru篡ny Harcerskiej R騜a Wiatr闚 z Grodziszcza, uczyli si ja prawid這wo je sk豉da. Ka盥a flaga posiada b璠zie ulotk informacyjn, w kt鏎ej znajd si daty najwa積iejszych 鈍i徠 pa雟twowych oraz przypomnienie zasad prawid這wego jej eksponowania.

Ju teraz zach璚amy ch皻nych aby zg豉szali si do Gminnego O鈔odka Kultury Sportu i Rekreacji osobi軼ie, lub tel. pod nr 748521226 wew. 313,314,312 i przy陰czenia si do tej bia這-czerwonej sztafety. Jak zapewnia dyrektor GOKSiR Krzysztof Jas, na ten cel zakupionych zosta這 2000 mb bia貫j i czerwonej tkaniny. Liczymy, 瞠 do wsp鏊nej akcji przyst徙i wszystkie so貫ctwa w gminie 安idnica. Do czego serdecznie zach璚amy. Ju teraz mamy zg這szenia z 28 so貫ctw.

Szycie 1918 bia這-czerwonych flag to kolejna akcja gminy 安idnica w ramach tegorocznych obchod闚 uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodleg這軼i. W tym roku na terenie gminy zostanie posadzonych 100 d瑿闚. Pierwsze sadzonki trafi造 10 marca br. do w這darzy wsi, z okazji og鏊nopolskiego Dnia So速ysa.