WYSTARTOWA£A BIA£O-CZERWONA SZTAFETA

Z udzia³em seniorów, m³odzie¿y i harcerzy wystartowa³a bia³o-czerwona sztafeta wolontariuszy szyj±cych flagi narodowe w gminie ¦widnica. Pierwsze powsta³y w³a¶nie na ¶wietlicy w Grodziszczu. Ich ³±czna liczba wyniesie 1918 szt. jako upamiêtnienie roku 1918, kiedy to po 123 latach niewoli Polska odzyska³a niepodleg³o¶æ.

W czwartkowe popo³udnie na ¶wietlicy w Grodziszczu w ruch posz³y maszyny, ig³y nici i zdolne palce pañ, które ochoczo przyst±pi³y do tej bia³o-czerwonej sztafety. Cieszymy siê, ¿e z udzia³em m³odzie¿y mo¿emy rozpocz±æ szycie narodowych flag, w³±czaj±c siê tym samym w gminne obchody z okazji 100. Odzyskania Niepodleg³o¶ci. Nie ma nic piêkniejszego jak dba³o¶æ o polsk± historiê, tradycjê i symbole narodowe. Dobrze, ¿e mo¿emy to realizowaæ wspólnie z m³odzie¿±, harcerzami, którzy po nas mo¿e przejm± pewne dzia³ania i wzorce. W naszej wsi od kilku lat dzia³a Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze SZTAFETA POKOLEÑ, wiêc mamy ju¿ do¶wiadczenie we wspólnych dzia³aniach – mówili uczestnicy wspólnego szycia flag na ¶wietlicy w Grodziszczu.

To w³a¶nie do harcerzy nale¿a³ jeden z ostatnich etapów kompletowania bia³o-czerwonych flag. Pod okiem swojej dru¿ynowej-podharcmistrzyni Aleksandry Karwali z 2 ¦widnickiej Dru¿yny Harcerskiej Ró¿a Wiatrów z Grodziszcza, uczyli siê ja prawid³owo je sk³adaæ. Ka¿da flaga posiadaæ bêdzie ulotkê informacyjn±, w której znajd± siê daty najwa¿niejszych ¶wi±t pañstwowych oraz przypomnienie zasad prawid³owego jej eksponowania.

Ju¿ teraz zachêcamy chêtnych aby zg³aszali siê do Gminnego O¶rodka Kultury Sportu i Rekreacji osobi¶cie, lub tel. pod nr 748521226 wew. 313,314,312 i przy³±czenia siê do tej bia³o-czerwonej sztafety. Jak zapewnia dyrektor GOKSiR Krzysztof Jas, na ten cel zakupionych zosta³o 2000 mb bia³ej i czerwonej tkaniny. Liczymy, ¿e do wspólnej akcji przyst±pi± wszystkie so³ectwa w gminie ¦widnica. Do czego serdecznie zachêcamy. Ju¿ teraz mamy zg³oszenia z 28 so³ectw.

Szycie 1918 bia³o-czerwonych flag to kolejna akcja gminy ¦widnica w ramach tegorocznych obchodów uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodleg³o¶ci. W tym roku na terenie gminy zostanie posadzonych 100 dêbów. Pierwsze sadzonki trafi³y 10 marca br. do w³odarzy wsi, z okazji ogólnopolskiego Dnia So³tysa.

2018 Copyright © Starostwo Powiatowe w ¦widnicy
Wszystkie tre¶ci oraz materia³y zamieszczone w serwisie s± w³asno¶ci± Powiatu ¦widnickiego, który zastrzega sobie do nich wszystkie prawa autorskie
Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo skracania i redagowania nadsy³anych materia³ów.