Bo taki jubileusz to wielka radość

Ponad setka propozycji na hasło, które będzie nam towarzyszyć przez cały rok obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – to prawdziwy powód do radości. Bo fakt, że tak wielu mieszkańców– w bardzo różnym wieku – zadało sobie trud, by usiąść, pomyśleć i przygotować własną propozycję – jest niezwykle budujący i pokazuje, że to ważne dla nas święto. Święto, z którego powinniśmy się przede wszystkim cieszyć.

- Dlatego wybrane przez nas hasło nawiązuje właśnie do tej radości. Cieszymy się, bo jest z czego– podkreślał Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz podczas uroczystego spotkania ze wszystkimi uczestnikami konkursu na miejskie hasło obchodów rocznicy.

Spotkanie odbyło się 24 kwietnia w Miejskim Domu Kultury, z udziałem bardzo licznej grupy mieszkańców. Dyplomy i nagrody dla uczestników, oprócz burmistrza Bogdana Kożuchowicza, wręczali także: Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans oraz prezesi dwóch spółek miejskich, będący fundatorami upominków: Kacper Nogajczyk prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. oraz Piotr Zalewski, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.. Obaj panowie ufundowali dla wszystkich uczestników konkursu bardzo wyjątkowe prezenty – każdy otrzymał flagę.

Do konkursu zgłoszono ponad setkę propozycji, a jury wybrało hasło zaproponowane przez gimnazjalistę Kacpra Nosala: „Stulecie Niepodległości źródłem Świebodziczan radości”. Będzie ono towarzyszyć wszystkim miejskim wydarzeniom, organizowanym w ramach obchodów tej ważnej rocznicy przez cały 2018 rok. Przypomnijmy tylko, że patronat nad obchodami setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj suwerenności w Świebodzicach objęła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. A w ramach wydarzeń zaplanowano jeszcze m. in. rodzinny quiz historyczny, „sportową setkę” podczas Dni Świebodzic, „Projekcje w kinie Wolność” – cykl spotkań filmowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej a także konkurs plastyczny, zorganizowany przez dwutygodnik społeczno-samorządowy „Gazeta Świebodzicka” pod hasłem „Biało-czerwone – moje barwy narodowe”. Uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu, na którym napłynęło bardzo dużo prac, już w czwartek, 26 kwietnia.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

 

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   

   

   

   

   

   
 
   


 

 


 

 |  do góry  |


2018 Copyright © Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Wszystkie treści oraz materiały zamieszczone w serwisie są własnością Powiatu Świdnickiego, który zastrzega sobie do nich wszystkie prawa autorskie
Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo skracania i redagowania nadsyłanych materiałów.