Lekcja patriotyzmu w PSP nr 3

26 kwietnia br. w PSP nr 3 odbył się apel z okazji Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Gościem specjalnym był burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, który podkreślił wagę kultywowania symboli i tradycji narodowych. Podarował uczniom klas IV flagi, z prośbą, aby razem z rodzicami zawiesili je w oknach swoich domów oraz zaprosił do aktywnego udziału w strzegomskiej Majówce.

W programie artystycznym starsi koledzy - uczniowie klasy III d gimnazjum - w bardzo interesujący i przystępny sposób opowiedzieli młodszym kolegom, co działo się 3 maja 1791 roku.

Ta piękna uroczystość była prawdziwą lekcją patriotyzmu i dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń.

K. Puchalska, I. Krogel