Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

Śpiewanki patriotyczne, msza święta, bieg niepodległości, korowód niepodległości. W tak różnorodny sposób mieszkańcy Świdnicy i całego powiatu świętować będą Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada. Już 8 listopada po raz kolejny zorganizowane zostaną patriotyczne śpiewanki pod tytułem "Zaśpiewajmy za cały nasz kraj wspaniały". 

W śpiewankach uczestniczyć będą członkowie i sympatycy Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej oraz uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Oficjalne obchody święta niepodległości rozpoczną się 11 listopada, o godz. 10.00, od mszy świętej w katedrze świdnickiej. Po mszy, na Placu Grunwaldzkim, o godz. 11.30, odbędą się oficjalne obchody. Kolejnym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości będzie 11. Bieg Niepodległości, który wystartuje ze świdnickiego rynku punktualnie o godz. 12.45. Kulminacją obchodów będzie pokaz laserowy "Ojcowie Niepodległości" na fasadzie kamienicy Rynek 4. W tym roku Narodowe Święto Niepodległości połączone jest z obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości. Szczegółowy program obchodów na plakatach.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

 

 

 


 

 |  do góry  |


2018 Copyright © Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Wszystkie treści oraz materiały zamieszczone w serwisie są własnością Powiatu Świdnickiego, który zastrzega sobie do nich wszystkie prawa autorskie
Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo skracania i redagowania nadsyłanych materiałów.