Strzegomianie świętowali 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Minęło właśnie 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym kraju i za granicą nasi rodacy świętowali to wspaniałe wydarzenie. Także w naszym mieście odbyły się przepiękne uroczystości patriotyczne, które zapamiętamy jeszcze na długo.

Po zakończeniu mszy św., odprawionej w Bazylice Mniejszej przez biskupa świdnickiego ks. bp. Ignacego Deca, 100 par młodzieży zatańczyło na strzegomskim Rynku poloneza. Mieszkańcom szczególnie przypadła do gustu efektowna musztra paradna w wykonaniu żołnierzy 10. Brygady Logistycznej z Opola. Pod pomnikiem jednego z Ojców Niepodległości - Ignacego Jana Paderewskiego tradycyjnie złożono okolicznościowe wieńce i kwiaty. Na parkingu Strzegomskiego Centrum Kultury można było zobaczyć wystawę sprzętu militarnego i uczestniczyć w wojskowym festynie z grochówką. W SCK miał miejsce przepiękny koncert pn. "Niepodległa łączy pokolenia". Władze miasta przyznały kolejnym mieszkańcom honorowe tytuły "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej" oraz wręczyły pierwsze okolicznościowe medale z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponadto radny sejmiku województwa dolnośląskiego Marek Dyduch - w imieniu przewodniczącego - wręczył 4 członkom Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzegomskiej medale "Zasłużony dla województwa dolnośląskiego". Całość obchodów niepodległościowych w Strzegomiu zwieńczył występ gwiazdy sceny muzycznej w Polsce - Eleni, która zaśpiewała swoje największe przeboje. 

 

Tytuł "Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej" przypadł: Stanisławie Ćwik, Jolancie Chabierskiej, Julii Kloc, Aleksandrze Orabczuk, Irenie Kowalskiej, Teresie i Jerzemu Cichońskim, Józefowi Kuźmie, Jadwidze Nakoniecznej, Henrykowi Dylewskiemu, Franciszkowi Wołowcowi, Antoniemu Larczyńskiemu i Krzysztofowi Skolakowi. 

Medale z rąk Marka Dyducha otrzymali: Urszula Jarosińska, Edmund Szczepański, Józef Białek i Maciej Ciochoń.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 
  

 


 

 |  do góry  |


2018 Copyright © Starostwo Powiatowe w Świdnicy
Wszystkie treści oraz materiały zamieszczone w serwisie są własnością Powiatu Świdnickiego, który zastrzega sobie do nich wszystkie prawa autorskie
Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo skracania i redagowania nadsyłanych materiałów.